KONCERT NATALIJE TODOROVIĆ

violina 2402U Domu kulture u Kozarskoj Dubici gostovala je mlada umjetnica na violini i kompozitor Natalija Todorović iz Banjaluke. Ona je održala svoj treći ovogodišnji  koncert , u okviru koncertne sezone,  na kome je izvela kompozicije za violinu solo autora Johana Sebastijana Baha , Nikole Paganinija i Mazesa, kao i vlastite kompozicije sa nedavno objavljenog CD-a pod nazivom «Prosnevanje».

Na koncertu je nastupila i učenica banjalučke muzičke škole «Vlado Milošević» Nataša Knežević, kao i Dubičani  David Gračanin, učenik šestog razreda niže Muzičke škole i mladi muzičar Aleksandar Milanović.
«Željela sam  da na mojim koncertima nastupaju mladi muzičari iz opština u kojima gostujem , odnosno mladi ljudi koji se bave ozbiljnom muzikom amaterski, te da tako promovišem i njihov rad» kazala je Natalija Todorović.
Ona je dodala da u RS ne postoji klasična scena, te da je ozbiljna muzika u sjenci ostalih vrsta muzike , često manjeg kvalitetata, pa je neophodno kroz marketing , spotove i reizdanja muzičkih ostvarenja , stvoriti jasniju sliku o klasičnoj muzici.
Natalija Todorović je diplomirala 2007.godine na Akademiji u Banjaluci u klasi profesora Uroša Pešića, a magistrirala 2010.godine.
Tokom školovanja učestvovala je na mnogobrojnim takmičenjima i festivalima i dobila nagrade i priznanja. Održala je  i niz koncerata u zemaljama bivše Jugoslavije i  inostranstvu.