ČETRDESET GODINA RADIJA
«Dub radio» počeo je sa radom 1972.godine pod nazivom Radio stanica Bosanska Dubica, a svečano je otvoren za Dan opštine , kazao je Ivica Budimir, prvi reporter lokalnog radija.
Preseljenjem radija u glavnu ulicu u gradu zaposleno je još radnika, povećan broj sati emitovanog programa, a radio-stanica postala je sastavni dio Radio-televizije Kozarska Dubica u okviru preduzeća Centar za informisanje i kulturu.
„Dub radio“ je javni servis građana u čijem programu građani svakodnevno mogu dobiti aktuelne i tačne informacije o svim zbivanjima u opštini, od politike do sporta. U radiju su danas zaposlena tri voditelja i 3 tehničara, a informativni program priprema zajednička redakcija radio-televizije.
Na samom početku emitovano je skromnih par časova programa, a danas se možemo pohvaliti da emitujemo 14 časova vlastitog programa“, rekao je Dragan Jaćimović i dodao da su menadžment preduzeća i radnici ponosni činjenicom da je nova šema televizijskog programa u potpunosti zadovoljila kriterijume i pravila Regulatorne agencije za komunikacije i sasvim ispunjava potrebe građana za informativnim, obrazovnim, kulturnim, sportskim i drugim sadržajima.
Tokom 40 godina rada DUB radio postao je kuća od ugleda i povjerenja i sastavni je dio svakodnevnog života građana Kozarske Dubice.
Program Dub-radija može se pratiti putem interneta, a na veb stranici pročitati i sve informacije koje se plasiraju u programu radija i televizije.
