MATURANTI PROŠETALI SVETOSAVSKOM ULICOM
Mladost i ljepota, svečane haljine i odjela, elegantne frizure, te brojni modni detalji ukrasili su naš grad, i zaokupili pažnju onih koji su došli da isprate ovogodišnju generaciju maturanta – 131-og učenika.

Učenici gimnazije, ekonomski i turistički tehničari, automehaničari, instalateri i frizeri okupili su se ispred škole radi fotografisanja, a sa mjesta gdje su najviše boravili u posljednje četiri ili tri godine krenuo je i njihov zajednički defile gradskim ulicama. Iako je prethodnih dana bilo kišovito i hladno, ispraćaj maturanata je protekao u lijepom vremenu bez padavina.
“Ispraćamo još jednu kvalitetnu generaciju učenika”, kazala je direktor srednje škole Senada Zlokapa, čestitajući im uspješan kraj srednjoškolskog obrazovanja.
Uz prisustvo svojih profesora nešto poslije 20 sati maturanti su se uputili prema folkoteci “Pink” gdje je organizovana proslava maturske večeri.Vukovci ovogodišnje generacije maturanata su dvije učenice gimnazije Jelena Kravić I Ivana Mirković, te učenica ekonomske škole Ivana Mirić.
Opština Kozarska Dubica i ove godine nagradila je najbolje učenike, a laptope vukovcima kao i digitalne fotoaparate za dva odlična učenika uručio je načelnik opštine Nino Jauz.

Proslava mature protekla je u veselju do ranih jutarnjih sati. Maturanti su, kako to i dolikuje, obilježili kraj jednog uspješno pređenog puta. Pred njima je sada nova stranica života. Ipak, kraj srednje škole nije njihov rastanak zauvijek, jer u školskom sastavu okupiće se opet na obilježavanju godišnjica svojih matura.
