PRODUŽENI BORAVAK I U NAREDNOJ ŠKOLSKOJ GODINI
Kako bi roditelje i buduće prvačiće upoznali sa prednostima koje nudi produženi boravak u školi danas je u Osnovnoj školi «Sveti Sava» upriličen sastanak sa roditeljima i prezentacija ovog projekta.
Produženi boravak, koji učenicima obezbjeđuje različite sportske i kulturno-umjetničke aktivnosti, učenje i izradu domaćih zadataka, u ovoj školskoj godini koristi 51 učenik škole «Sveti Sava».
Djecu čuvaju nastavnici zaposleni u školi, Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske snosi troškove plata zaposlenima u produženom boravku, opština troškove materijala i usluga, a roditelji snose troškove ishrane, koji zavise od toga šta roditelji žele da djeca imaju za obrok.
S obzirom na pozitivna iskustva iz ove školske godine u kojoj je po prvi put uz odobrenje resornog ministarstva organizovan produženi boravak, ista mogućnost učenicima nižih razreda ponuđena je i u narednoj školskoj godini, rekao je pedagog u školi «Sveti Sava» Zlatko Gvozden, i dodao da su za produženi boravak zainteresovani gotovo svi roditelji budućih prvačića, pa u školi već razmišljaju da uvedu dvije grupe prvog razreda i još jednu za učenike drugog i trećeg razreda.
