OPŠTINA SA 25 POSLODAVACA POTPISALA UGOVOR O ODOBRAVANJU NOVČANIH SREDSTAVA ZA DIREKTNI PODSTICAJ ZAPOŠLJAVANJU
Načelnik opštine Kozarska Dubica Nino Jauz je danas u maloj sali
Skupštine opštine potpisao ugovore sa 25 poslodavaca o odobravanju novčanih sredstava za direktni podsticaj zapošljavanju.
Skupštine opštine potpisao ugovore sa 25 poslodavaca o odobravanju novčanih sredstava za direktni podsticaj zapošljavanju.Realizacijom ovog projekta obezbjeđeno je zapošljavanje 44 radnika sa područja naše opštine.
Za ovu godinu opština Kozarska Dubica je izdvojila 70. 000 maraka za direktni podsticaj zapošljavanju.
Sredstva su raspoređena na 25 privrednih subjekata i to tako da su poslodavcima u proizvodnim djelatnostima dodijeljena nepovratna sredstva u iznosu od 2.000 maraka, a onima koji se bave uslužnim djelatnostima po 1.000 maraka. Pravo učešća na konkursu su imali svi poslodavci koji imaju sjedište u Kozarskoj Dubici i ekonomski su sposobni da realizuju program.
Jauz je naglasio da je jedan od uslova konkursa bio zapošljavanje jednog nezaposlenog lica koje se nalazi na spisku Biroa za zapošljavanje.
Pored sredstava za direktan podsticaj zapošljavanja Opština je izdvojila i 100.000 maraka za kreditno garantni fond. Ova sredstva će u komercijalnim bankama uplaćivati kao depozit , što će privrednicima i poljoprivrednicima omogućiti lakše dizanje kredita. Sa bankama je dogovoreno da se ne traži uslov žiranta, nego da upravo taj deposit služi kao određena garancija za vraćanje kredita.
