“POČELA JE ŠKOLSKA GODINA – VOZAČI OPREZNO”
Ispred osnovnih škola i na frekventnijim raskrsnicama u Kozarskoj Dubici promotivne letke u akciji pod motom “Zaštitimo djecu u saobraćaju”, osim pripadnika policije, dijelila su i sama djeca.
U okviru akcije ,a povodom početka nove školske godine ,promotivne letke dobili su i vozači i to sa porukom ”Počela je školska godina- vozači oprezno”.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske i Auto-moto savez su povodom početka školske godine, pokrenuli niz tradicionalnih akcija s ciljem smanjenja stepena ugroženosti đaka u saobraćaju i zbog činjenice da osnovci na početku školske godine više stradaju u saobraćaju, jer polaskom u školu počinju samostalno i masovnije da se kreću po kolovozu.
Možemo se pohvaliti činjenicom da unazad više godina u našoj opštini nije bilo saobraćajnih nesreća u kojima su stradala djeca,a tome su zasigurno doprinijele i preventivne akcije koje se provode tokom školske godine,istakli su u Policijskoj stanici i Auto-moto društvu Kozarska Dubica.
Da bi bili što uočljiviji za vozače motornih vozila,za učenike koji se na putu do škole i nazad kreću ivicom kolovoza i gdje ne postoje pješačke staze i trotoari Auto-moto savez Republike Srpske je izradio i auto-moto društvima dostavio određen broj svjetloodbojnih prsluka sa oznakama AMS-a .
Svjetloodbojne prsluke dobilo je i 70 dubičkih osnovaca koji do škole svakodnevno pješače više kilometara .
