ODRŽANO”VEČE IZVORNE PJESME I FOLKLORA” U KNEŽICI
Među mnogobrojnom publikom bio je i načelnik opštine Mile Zlojutro koji je pozdravljajući prisutne, organizatorima čestitao na još jednoj uspješnoj manifestaciji koja njeguje tradicionalnu kulturu i običaje ovog kraja.Uz pjevačke i folklorne grupe „Knešpolja“ knežičkoj publici sinoć su se predstavili folkloraši KUD-a „Petar Kočić“ iz Nove Topole i Akademsko kulturno-umjetničko društvo „Vaso Popović“ iz Banjaluke.
S obzirom na to da je ovo posljednja od četiri manifestacije koje smo ove godine organizovali u okviru “Vidovdanskih dana Knešpolja“ želim da se zahvalim svima koji su učestvovali u programu i publici koja nas je i ove godine podržala u velikom broju, rekla je predsjednica „Knešpolja“ Danijela Režak.Ona je podsjetila da su sinoćnjoj prethodile tri manifestacija, „Kosidba“, “Veče dječijeg stvaralaštva“ i „Veče izvorne pjesme-ojkače“
Članovi Kulturno-umjetničkog društva „Knešpolje“ su se još jednom pokazali kao izvrsni domaćini i dobri organizatori, knežičkoj publici i ljubiteljima izvorne pjesme i folklora pružili su mogućnost da tokom svih manifestacija uživaju u nastupu mnogobrojnih kulturno-umjetničkih društava, a svim učesnicima dali još jednu šansu da pokažu sa koliko ljubavi njeguju svoju tradiciju i običaje, da se druže i vesele, kako samo oni znaju. 


