AKCIJA AMS RS “VOZILO NAKON ZIMSKIH USLOVA”

Radi se o preventivnoj akciji kontrole vozila koja treba da obezbijedi zadovoljavajuću bezbjednost u saobraćaju, nužnu efikasnost i ekonomičnost u transportu.
amd 1  24 04 2015amd 3  24 04 2015„Cilj akcije je da se vozačima ukaže na neispravnosti koje se na vozilima javljaju tokom zimske sezone. Ove godine ćemo biti u osam gradova i kontrolisati ispravnost amortizera , kočionog i upravljačkog sistema i svjetlosne signalizacije, te upozoravati vozače na eventualne nedostatke“, kazao je Predrag Likokur , voditelj Stanice za tehnički pregled Auto-moto saveza RS.
Akcija je trajala više časova, a pregledano je 17 automobila. Kod 7 vozila utvrđene su nepravilnosti , najčešće na svjetlosnoj signalizaciji i kočionom sistemu, dok je 10 automobila bilo potpuno ispravno.
Akciju „Vozilo nakon zimskih uslova“ provodi Auto-moto savez u saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova RS, Ministarstvom saobraćaja i veza i Agencijom za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske.