ASFALTIRANJE PRILAZNE STAZE I PARKINGA U NASELJU “PUHALO”

Radovi u ovom dubičkom naselju sa najviše višespratnica finansiraju se sredstvima iz opštinskog budžeta, predviđeni su Programom asfaltiranja i rekonstrukcije gradskih i prigradskoh ulica u 2012.godini i samo su jedan u nizu infrastrukturnih projekata koji  će ovog ljeta biti realizovani na gradskom području Kozarske Dubice , istakao je načelnik opštine Nino Jauz.
Za rješavanje infrastrukturnih problema građana na gradskom području opštine budžetom smo planirali pola miliona maraka ,a računamo i na donacije,kazao je Jauz i dodao da je ovog ljeta planiran nastavak radova na asfaltiranju ulica u naseljima “Morava” i “Petar Pecija”, a asfalt bi trebali da dobiju i stanovnici ulice 18.septembar.
Pored toga planirana je izgradnja pješačke staze od Pošte do škole “Sveti Sava” čime će se riješiti problem bezbjednosti učenika u jednoj od najfrekventnijih ulica u gradu ,a u naselju”Puhalo” je planiran nastavak radova na postavljanju ulične rasvjete.
asfalt puhalo1 06 07 2012Nakon “Puhala” mehanizacija “Sloge” se seli na Tranzit , gdje će se naredne nedjelje raditi na istom poslu , asfaltiraće se prilazni put i parking ispred višespratnice u ulici  Kralja Petra Prvog Oslobodioca, zgrade koja zbog neadekvatno odrađenog odvoda oborinskih voda svakog proljeća i jeseni bude poplavljena.
Ulaganjem u infrastrukturu upošljavamo dubička preduzeća i to je najbolji način  da budžetska sredstva vratimo u privredu iz koje se budžet i puni, naglasio je načelnik opštine Kozarska Dubica Nino Jauz.