DOČEK PRAVOSLAVNE NOVE GODINE

pravoslavna nova godina2Pravoslavna nova godina u Kozarskoj Dubici je dočekana svečano iako nije bilo organizovanog slavlja na gradskom trgu.
Doček u crkvi  Svetog apostola Petra i Pavla i Spomen-hramu Svete Petke organizovala je crkvena opština Kozarska Dubica, gdje se slavilo i veselilo uz kuvano vino i vatromet .

pravoslavna nova godinaU oba hrama u ponoć je služen moleban, večernje bogosluženje,kojim se crkva moli za blagoslov u nastupajućoj godini.
Iako su Dubičani većinom odlučili da staru godinu isprate u kućnoj atmosferi uz televizijski program, družilo se i veselilo sinoć i u brojnim ugostiteljskim objektima u Kozarskoj Dubici.
Uz zdravlje, napredak i sreća  najčešće su želje koje smo uputili jedni drugima u nastupajućoj godini.