DOGOVOREN NASTAVAK IZGRADNJE KOLEKTORA U IZBJEGLIČKOM NASELJU

ministar ramic 01 07 2015On je precizirao da će izgradnju kolektora u naselju “Petar Pecija” zajednički finansirati federalno Ministarstvo raseljenih lica i izbjeglica, koje će obezbijediti 60 odsto sredstava, dok će 40 odsto vrijednosti projekta finansirati opština Kozarska Dubica.
Ramić je dodao da je položaj povratničke populacije u Kozarskoj Dubici u mnogo čemu sličan položaju domicilnog stanovništva, te da je i dalje najizraženiji problem zapošljavanja.
“Razgovarali smo danas i o nekim drugim mogućnostima, koje se tiču podrške zapošljavanju na području opštine i mi ćemo i u tom smislu nastojati pomoći”, izjavio je Ramić.
mile zlojutro 01 07 2015Načelnik opštine Mile Zlojutro potvrdio je da je ministra Ramića upoznao sa stanjem u opštini u političkom i privrednom smislu, te da su razgovarali o problemima povratničke populacije i mogućnostima realizacije infrastrukturnih projekata.
“Mislim da ćemo sa ovim prvim infrastrukturnim projektom otvoriti vrata saradnje, a značajna je i činjenica da federalno Ministarstvo raseljenih lica i izbjeglica za zapošljavanje daje određena bespovratna sredstva, koja nisu mala, i to bi moglo biti značajno za naše privrednike i eventualno za buduće investitore”, rekao je Zlojutro.
senad bratic 01 07 2015Sastanak sa načelnikom opštine Kozarska Dubica je bio korektan i konstruktivan, kazao je potpredsjednik Narodne Skupštine Republike Srpske Senad Bratić i dodao da je tokom sastanka ukazao na potrebu zastupljenosti konstitutivnih naroda u organima lokalne uprave i instutucionalno korištenje obilježja i zastave BiH.
Ramić i Bratić su juče u Kozarskoj Dubici obišli i dobrotvorno društvo “Merhamet”, sjedište Islamske vjerske zajednice i neke nevladine organizacije.