DUBIČANI VELIKI HUMANISTI
Ovi hrabri i humani ljudi i danas su po ko zna koji put pružili ruku i darovali krv, a njihovo zdravstveno stanje provjeravali su zdravstveni radnici iz Gradiške i Prijedora. Među njima je i doktorTatjana MileševićBabić iz Transfuzije Gradiška koja je kazala da su davaoci uglavnom dobrog zdravlja, te da su danas prvi put krv dala četvorica 20-togodišnjaka.


Janko Pralica , iz Opštinskog Crvenog krsta kazao je da su na drugu ovogodišnju akciju došli u velikom broju ljudi koji se odazivaju svakom pozivu, te dodao da su jutros četiri dobrovoljna davaoca Uroš Šormaz, Ozren Bursać, Vladimir Stojaković i Mladen Cvijetić otišli u Klinički centar Banjaluka da daruju krv za ozdravljenje 16-togodišnje djevojčice iz Kostajnice.
Tako su davaoci krvi iz naše opštine kroz vanredne i redovne aktivnosti još jednom pokazali da su humani ljudi.Zahvaljujući stalnoj saradnji sa dobrovoljnim davaocima , kao i aktivnostima mladih ljudi koji se sve češće odazivaju pozivima za učešće u akcijama dobrovoljnog davalaštva, Opštinski Crveni krst, po rezultatima iz ovih akcija, i dalje drži visoko mjesto u republici.
