“Dubičanke” otputovale u Grčku na Međunarodni festival folklora „Paralia Fest“
Članice Kulturno-umjetničkog društva „Dubičanke“ otputovale su u Grčku, gdje će od 22. do 28. juna predstavljati Kozarsku Dubicu na Međunarodnom festivalu folklora „Paralia Fest“ u Paraliji.
Na festival je otputovalo 17 članica društva, koje će se publici iz različitih zemalja svijeta predstaviti koreografijom „Kozara“, promovišući tradiciju, običaje i kulturno nasljeđe Potkozarja.
Zamjenik predsjednika KUD-a „Dubičanke“ Vesna Šipka istakla je zadovoljstvo što će predstavljati Kozarsku Dubicu na tom festivalu, te da je odlazak u Grčku omogućen zahvaljujući podršci brojnih donatora.
„Zahvaljujemo se narodnom poslaniku Darku Banjcu, načelniku opštine Kozarska Dubica Igoru Savkoviću, preduzeću Vodovod, kao i dubičkim privrednicima koji su podržali naš odlazak i omogućili da dostojno predstavljamo našu opštinu i Republiku Srpsku“, rekla je Šipka.
Međunarodni festival „Paralia Fest“ održava se od 2003. godine i okuplja folklorna i pjevačka društva iz brojnih zemalja svijeta. Osim nastupa učesnika, festival obuhvata radionice, izložbe i druge kulturne sadržaje čiji je cilj promocija folklora, tradicije i međunarodne kulturne saradnje.
Učešćem na ovoj manifestaciji „Dubičanke“ nastavljaju uspješno predstavljati Kozarsku Dubicu na međunarodnoj sceni, njegujući i promovišući bogato kulturno nasljeđe našeg kraja.
D.K.

