DUBIČKI DOM ZDRAVLJA STEKAO STATUS SERTIFIKOVANE USTANOVE
Proces sertifikacije ovdje je trajao dvije i po godine i u tom periodu se intezivno radilo i još uvijek radi na poboljšanju tehničke opremljenosti, kvaliteta i dostupnosti zdravstvene zaštite, kao i na edukaciji i usavršavanju medicinskog i nemedicinskog kadra, a sve to je pratilo i više od 20 hiljada maraka direktnih troškova.Dobijanje statusa sertifikovane ustanove je značajno za dubički Dom zdravlja jer se ostvaruje bolja zaštita pacijenata, ali i zaposlenih.
U ovoj zdravstvenoj ustanovi ističu da od sertifikacije svi imaju korist, rukovodstvo jer lakše upravlja, zaposleni jer dobijaju jasna uputstva za provođenje određenih procesa, a pacijenti jer imaju znatno veću sigurnost prilikom pružanja zdravstvene zaštite. Završno ocjenjivanje u procesu sertifikacije, koje provodi Agencija za sertifikaciju, akreditaciju i unapređenje kvaliteta zdravstvene zaštite Republike Srpske, sprovedeno je bolnicama Prijedor i Trebinje, u 20 domova zdravlja, Zavodu za stomatologiju, Zavodu za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju “Dr Miroslav Zotović”, dvije privatne stomatološke ordinacije, 16 privatnih specijalističkih ambulanti i 118 apoteka, a oko 80 zdravstvenih ustanova nalazi se u ovom procesu.
Sertifikacija je obavezna za sve zdravstvene ustanove, a u sistem zdravstvene zaštite Srpske uvedena je 2009. godine.
