DUGOVANJA PREMAŠILA TRI I PO MILIONA MARAKA

Iz Elektrodistribucije podsjećaju neredovne platiše da su dužni da do 25.-og u mjesecu uplate svoja dugovanja i svedu ih na jednomjesečno zaduženje , uprotivnom će biti suočeni sa mjerom isključenja.
Da bi ispoštovali svoje obaveze i izbjegli isključenja, dugovanja za utrošenu električnu energiju u ukupnom iznosu od milion 203 hiljade 984 marke reprogramirala su 362 potrošača u Kozarskoj Dubici.
Dug vrijedan 339 hiljada 823 marke reprogramirao je 341 potrošač u kategoriji domaćinstva, a vrijednost reprogramiranog duga kod 21 privrednog subjekta, u ostaloj i velepotrošnji iznosi 864 hiljade 161 marku.
Iz Elektrodistribucije upozoravaju korisnike reprograma da uz mjesečnu ratu ne zaborave platiti i tekuću potrošnju električne energije, jer se u tom slučaju reprogram raskida, a isporuka struje obustavlja.
Potrošačima se i sada nudi mogućnost plaćanja duga u ratama, kažu u dubičkoj Elektrodistribuciji i pozivaju  dužnike da dođu u nadležnu službu preduzeća i potpišu ugovor o reprogramu duga.
Mogućnost reprogramiranja duga imaju potrošači koji duguju iznose veće od hiljadu maraka, a takvih je trenutno 96 sa ukupnim dugom od 338 hiljada 323 marke.