HUMANITARNA AKCIJA” BUDIMO LJUDI”

sastanak kod direktoraCentar za informisanje i kulturu Kozarska Dubica pokrenuo je ovih dana veliku humanitarnu akciju pod nazivom «Budimo ljudi» koja ima za cilj da se pomogne socijalno ugroženim stanovnicima opštine.

U akciju su se  uključili  Centar za socijalni rad i Opštinski Crveni krst , te osnovne škole na području opštine, kao i Srednja mješovita škola «Nikola Tesla». Prikupljaće se  očuvana odjeća , šalovi , kape i drugi odjevni predmeti, zatim  obuća , prehrambeni proizvodi, namirnice i zimnica, kao i pelene , hrana za bebe i igračke.

U prostorijama Centra za informisanje i kulturu danas je održan sastanak sa predstavnicima navedenih ustanova na kome je dogovoreno da  akcija «Budimo ljudi», krene već sutra , a da se  sakupljeni artikli donesu u nedjelju 4.decembra u Sportsku dvoranu u vremenu od 10 do 18 časova.
«Pomoć ljudima koji su u stanju socijalne potrebe bio je osnovni motiv za pokretanje humanitarne akcije «Budimo ljudi», kazao je Dragan Jaćimović, direktor Centra za informisanje i kulturu, te  pozvao sve ljude dobre volje , sve one koji žele i mogu pomoći da se uključe u akciju i tako pomognu onima koji žive na ivici egzistencije.On je dodao da će se sakupljene količine hrane za bebe i pelene pokloniti Domu za nezbrinutu djecu “Rada Vranešević” u Banjaluci.

Na sjednici je iznesen podatak da u našoj opštini živi oko 200 porodica čiji je materijalni položaj izuzetno težak.

«Posebno bih istakao da je socijalno ugroženom stanovništvu najpotrebnija hrana i higijenski proizvodi, a zatim odjeća i obuća», rekao je Goran Gajić, sekretar Crvenog krsta Kozarska Dubica.

Na sastanku u Centru za informisanje i kulturu dogovoreno je da će  akciju «Budimo ljudi» u sve tri osnovne škole na području opštine , te Srednjoj mješovitoj školi Nikola Tesla provesti prosvjetni radnici i učenici, te sakupljene artikle  donijeti u nedjelju, 4.decembra u Sportsku dvoranu.

Organizatori očekuju da će Dubičani pokazati visok stepen humanosti, te kao i u dosadašnjim akcijama , odazvati se pozivu za učešće  u akciji «Budimo ljudi».