ISTEKAO ROK ZA LEGALIZACIJU BESPRAVNE GRADNJE
Rok za legalizaciju bespravno izgrađenih objekata u našoj opštini istekao je sa jučerašnjim danom.
U toku ove godine u Odjeljenja za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove opštine Kozarska Dubica podneseno je 119 zahtjeva za legalizaciju bespravno izgrađenih objekata, od toga 66 za stambene objekte, 7 za stambeno-poslovne objekte, 8 za poslovne, 6 za proizvodne, i 32 zahtjeva za legalizaciju dvorišnih objekata.
Podnesena su i 24 zahtjeva za legalizaciju objekata porodica poginulih lica i ratnih vojnih invalida.
Najviše zahtjeva u našoj opštini podneseno je u toku prošlog mjeseca – 51 zahtjev za lokacijske uslove, a svi predmeti koji su u proceduri moraju biti riješeni do kraja godine.
Prema procjenama, u našoj opštini ima oko 2.000 nelegalno izgrađenih objekata. Procedura za legalizaciju do kraja novembra bila je pojednostavljena i uz novčane olakšice, a zahtjevi se više neće primati u nadležno opštinsko odjeljenje .
