KONCERT DJEČIJEG HORA”VRAPČIĆI”

vrapcici4 11 05 2012Sinoć je u Sportskoj dvorani održan promotivni koncert Dječijeg hora «Vrapčići» iz Banjaluke koji su za male Dubičane izveli pet novih pjesama , kao i stare hitove koje djeca vole i pamte.

«Ovo je proljetna turneja «Vrapčića» u Kozarskoj Dubici, opštini u koju uvijek volimo doći jer ima odličnu publiku koja voli naš hor i zna naše pjesme», kazao je Bane Đaković, voditelji i dirigent Dječijeg hora , te dodao da je u pripremi novi album za koga je urađeno pet pjesama.
On je istakao da «Vrapčići» ove godine slave 20 godina postojanja i rada. Za to vrijeme izdali su osam studijskih albuma, tri DVD-a sa spotovima, nekoliko pjesmarica, pjevali blizu 90 pjesama , te učestvovali na bezbroj koncerata i festivala u zemlji i inostranstvu, od kojih su u lijepom sjećanju gostovanja u Grčkoj, Francuskoj, Italiji i Španiji.
Kroz hor je prošlo više hiljada djece čija će se imena naći u Monografiji «Vrapčića» koja će se uraditi ove godine povodom 20 godina rada. Biće organizovan i veliki dječiji spektakl , koncert sa učešćem šest najpoznatijih dječijih horova u okruženju, kazao je Bane Đaković.