KOZARSKA DUBICA ĆE ZA TRI GODINE BITI RAZVIJENA OPŠTINA
«Za tri godine Kozarska Dubica će ispuniti sve uslove da iz srednje razvijenih pređe u red razvijenih opština zahvaljujući realizaciji niza kapitalnih projekata «, rekao je u razgovoru za Radio-televiziju Kozarska Dubica Nino Jauz , načelnik opštine , povodom obiljažavanja dana opštine.
«U protekle tri godine , u teškom periodu finanijske i ekonomske krize, uspjeli smo da stimulativnim mjerama pomognemo dubičkoj privredi da ne dođe do većeg otpuštanja radnika, kao što je slučaj u nekim opštinama , nego da se napravi ambijent za dolazak novih investicija , od kojih je najznačajniji projekat Poslovna zona «Lipova greda», koja je dugoročno kapitalni projekat za Kozarsku Dubicu, « kazao je Jauz.
On je dodao da sa projektom Poslovne zone ide i projekat otvaranja graničnog prelaza Donja Gradina za robni promet, rješavanje vodosnabdjevanja kroz projekat «Komlenac» , te vladini projekati zaštite od poplava i sistema za navodnjavanje na seoskom području , kao i povratak Šumskog gazdinstva u Kozarsku Dubicu i vraćanje Osnovnog suda. U toku je i realizacija projekta Strategija ruralnog razvoja koji se realizuje sa opštinama Gradiška, Laktaši i Srbac .
Sve su to elementi koji Kozarsku Dubicu vode ka razvijenim opštinama, istakao je Jauz.
Budući da još uvijek imamo visoku stopu nezaposlenosti , realizacijom ovih i drugih projekata stvaraju se uslovi da privreda ima realne potrebe za novom radnom snagom , kazao je Jauz i dodao da je to jedini način rješavanja nezaposlenosti.
