MALIŠANI POSJETILI NAČELNIKA OPŠTINE
Povodom «Dječije nedjelje» koja se tradicionalno obilježava u prvoj sedmici oktobra, mališane Dječijeg vrtića “Pčelica” i njihove vaspitače danas je ugostio načelnik opštine Nino Jauz.Sa najstarijom grupom u vrtiću koju pohađaju petogodišnjaci, načelnik je razgovarao o njihovim željama i svakodnevnim aktivnostima.
Djeca su mu poklonila nekoliko recitacija i crtež na kome su istaknuta osnovna prava djeteta-pravo na porodicu, školovanje, igru I njegu.
“Djeca su naša budućnost i ona zaslužuju pažnju svojih roditelja ali i lokalne zajednice 365 dana u godini, rekao je načelnik Jauz.
Dječija nedjelja u vrtiću Pčelica obilježava se nizom aktivnosti, izložbom dječijih radova,šetnjama gradom i crtanjem kredama u boji na platou ispred zgrade opštine, kazala je vaspitačica Dragana Stojanović.
Ova sedmica je prilika da se kroz dodatne aktivnosti svih institucija i službi ukaže na važnost prepoznavanja potreba svakog djeteta i adekvatnog reagovanja u kući, školi, na ulici, lokalnoj zajednici i medijima.
