MINISTAR ĐOKIĆ U KOZARSKOJ DUBICI
Ministar je upoznat sa situacijom u budžetu opštine, kao i sa stanjem u privredi, a bilo je govora i o postupku rješavanja pitanja vlasništva nad stambenim jedinicama koje su dodjeljene boračkim kategorijama, rekao je načelnik Zlojutro.
Ministar Đokić informisao je opštinsko rukovodstvo o planovima i aktivnostima rada nove vlade, te o novim projektima među kojima je najznačajniji Akcioni plan zapošljavanja koji će Vlada Republike Srpske razmatrati u ponedjeljak.
Ovaj plan predviđa dodatne podsticajne mjere za privredu i za nova zapošljavanja , a lokalna vlast treba da animira privrednike sa ovog područja da učestvuju u javnom pozivu za podsticajna sredstva i zaposle nove ljude, precizirao je Đokić.
On je naveo da je programom zapošljavanja u 2013.godini planirano 16 miliona maraka direktnog podsticaja za nova zapošljavanja ili očuvanje postojećih radnih mjesta.
Govoreći o oblasti boračko-invalidske zaštite, ministar Đokić je rekao da je opština Kozarska Dubica u potpunosti završila program stambenog zbrinjavanja, a da je ostao neriješen problem imovinsko-pravnog stanja kako bi korisnici stanova mogli te objekte dobiti u vlasništvo.
Razgovaralo se o mogućnostima unapređenja oblasti drvoprerade, kao i o održavanju i izgradnji spomen-obilježja.
Ministar Đokić je istakao da Kozarska Dubica zaslužuje da Vlada i dalje sa njom sarađuje i pomaže opštini, te da svi zajedno treba da rade u najboljem interesu – za poboljšanje kvalitete života svih građana.
