MJEŠTANI POTKOZARSKIH SELA UREĐUJU ŽIVICE PORED PUTA
Zato je ovaj posao jako važan, kazao je Mirko Grahovac i dodao da mještani ovih sela često organizuju zajedničke akcije i da se sloga kakva između njih vlada rijetko sreće.
A pod Kozarom je sve manje stanovnika, stalno je u ovim selima nastanjeno oko 200, uglavnom starijih ljudi, dok su oni mlađi davno napustili svoju djedovinu. Zato su zapuštena imanja, šume i živice pored puta, za koje se često i ne zna vlasnik, postale problem stalnih žitelja, koji uglavnom žive od poljoprivrede. Navikli na težak rad, ne čekaju da im neko drugi rješava probleme, pa su se i sa ovim suočili sami.Potražili smo i dobili pomoć u gorivu od opštine, organizovali se i krenuli na posao, istakli su inicijatori akcije Mile Mijatović iz Sjeverovaca i Milan Janković iz Rakovice.
Oni su kazali da je pred njima višednevni rad, jer planiraju da urede najkritičniju dionicu puta u dužini od oko 8 kilometara.

Ovaj put prolazi i kroz Pucare, a potom ide do opštine Gradiška i tokom prošlogodišnjih poplava bio je alternativni pravac prema susjednoj opštini.
Načelnik opštinskog Odjeljenja za poljoprivredu Aleksandar Nikoletić je rekao da su ovi ljudi pokazali da se kad postoji dobra volja i zajednički interes, sa malo ulaganja može uraditi mnogo.Nikoletić je istakao da bi akcija mještana Sjeverovaca i Rakovice trebala da bude primjer i podsticaj žiteljima drugih dubičkih sela koji se suočavaju sa istim problemom, te građane podsjetio da je uređenje živica pored puta obaveza vlasnika ili korisnika imanja.


