DONJA GRADINA 16 GODINA POSLIJE

19 septembar 2011 gradinaU pomen na  žrtve  i junaštvo šesnaest godina poslije, 19.septembar 1995.godine obilježen je danas u Donjoj Gradini polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća kod spomen obilježja na mjestu pogibije Zorana Bulića , pripadnika policije  koji je kao i desetine drugih Dubičana izgubio život u odbrani Kozarske Dubice i kao što vojni stratezi tvrde Republike Srpske.

Cvijeće su položili i svijeće zapalili članovi porodice, prijatelji, ratni drugovi Zorana Bulića,delegacije Opštine Kozarska Dubica,republičke i opštinske Boračke organizacije ,te Policijske stanice Kozarska Dubica.
Kozarska Dubica i njeni građani su se i ove godine tako sa dužnim pijetetom prisjetili žrtava koje su pale u otadžbinskom ratu i septembra 1995.godine.
„18. i 19 septembar 1995.godine u našoj istoriji ostaće zabilježeni kao dani junaštva, pamtićemo ih i pominjati, ali i nastojati da krivci za ljudske žrtve i ogromnu materijalnu štetu budu kažnjeni“, rekao je danas u Donjoj Gradini Pantelija Ćurguz predsjednik Boračke organizacije Republikie Srpske,tadašnji komandant odbrane grada.