OBILJEŽEN DAN 11.(111.) DUBIČKE BRIGADE
U organizaciji opštinske Boračke organizacije Kozarska Dubica, danas je obilježen Dan 11. odnosno 111. dubičke brigade.
Svečanost je počela u Spomen-hramu Svete Petke molitvom za stradale borce koju je služio sveštenik Stanko Laketić.
Na spomen-ploče sa imenima 224 poginula borca cvijeće su položile delegacije opštine Kozarska Dubica, Boračke organizacije Republike Srpske, opštinske Boračke organizacije, delegacije susjednih opština te porodice poginulih.
Predsjednik Boračke organizacije Republike Srpske Pantelija Ćurguz, koji je bio komadant odbrane grada od hrvatske agresije, govoreći o dugom ratnom putu 11. dubičke brigade, naglasio je da je to jedna od rijetkih jedinica koja može da se pohvali da nije izgubila niti jedan pedalj teritorije.
On je čestitao demobilisanim borcima, ali i svim građanima Kozarske Dubice dan brigade, i istakao da Septembarski dani u opštini moraju biti organizovani i posjećeni sa još više poštovanja, te trajno postojati, jer će to obezbjediti trajno postojanje Srpske.

Predsjednik opštinske Boračke organizacije Dušan Drljić rekao je da je 11. dubička brigada dala veliki doprinos u odbrani Kozarske Dubice i Republike Srpske, te je veoma važno obilježavati ovaj dan kako bi se ljudi ponovo susreli, i podjelili uspomene na ratne dane.
Nakon prigodnog kulturno-umjetničkog programa i obraćanja zvaničnika, dan 11. dubičke brigade nastavljen je druženjem boraca.
