OBILJEŽEN DAN ŠKOLE U OSNOVNOJ ŠKOLI “MAJKA KNEŽOPOLJKA”

skola knezica3U Osnovnoj školi Majka Knežopoljka u Knežici danas je upriličena priredba kojom je obilježen Dan škole , odnosno Dan sporta i učeničkog stvaralaštva koji je kao i posljednjih pet godina posvećen svetiteljima i prosvetiteljima Ćirilu i Metodiju.

U ovoj školskoj godini radilo se mnogo ,ali i postiglo .Realizovano je niz akcija na poboljšanju uslova rada ,a zbog velikog prostora i sve manje učenika obezbjeđenje ogrijeva je problem koji ih muči dugi niz godina. Uz podršku roditelja ga ipak uspješno prevazilaze , istakao je direktor Dušan Jakšić.
Ove godine zbog zavidnih rezultata u vannastavnim aktivnostima nagrađeno je 17 učenika, a zahvaljujući peticama u svim razredima osnovne škole, nosioci diplome «Vuk Karadžić» su učenice devetog razreda Slađana Grujičić i Marija Jevđenić, a Marija je proglašena i za učenika generacije.
Učenici su se ove godine potrudili i ukrasili školu povodom ove svečanosti raznim umjetničkim radovima, a publika, koju su činili nastavnici, đaci i njihovi roditelji, te predstavnici opštinske vlasti, imala je priliku da uživa u prigodnom kulturno-umjetničkom programu koji su pripremili talentovani učenici ove škole.
Ove školske godine Osnovnu školu «Majka Knežopoljka» pohađalo je 339 učenika u 19 odjeljenja, a napušta je 44-oro učenika devetih razreda