ODRŽANA SKUPŠTINA FK “BORAC”
Juče je u velikoj skupštinskoj sali održana redovna skupština Fudbalskog kluba „Borac“, na kojoj su članovi izvršnog odbora usvojili Izvještaj o radu i Finansijski izvještaj za 2010. godinu, a na dnevnom redu našlo se i razriješenje dosadašnjeg predsjednika izvršnog odbora Miloša Ćibića, koji je podnio ostavku na ovu poziciju, te je na mjesto novog predsjednika izabran Dragan Jaćimović.Jaćimović se zahvalio članovima upravnog odbora na ukazanom povjerenju, te naglasio da je „Borac“ klub koji postoji već 75 godina i predstavlja svojevrsnu instituciju, te da će on, kao novoizabrani predsjednik, dati sve od sebe da ovaj sportski kolektiv vrati svoj status i ugled.
Prema Izvještaju o radu za 2010. godinu, Fudbalski klub „Borac“ u svom pogonu ima seniorsku, kadetsku i pionirsku selekciju, a u okviru kluba radi i škola fudbala uzrasta od 2000. do 2004. godišta.
U izvještaju dalje stoji da je klub u takmičarskoj sezoni 2009./2010. zauzeo 10. mjesto na tabeli regionalne,odnosno treće lige, te se preselio u Četvrtu ligu Područnog fudbalskog saveza Prijedor, zbog čega je izvršni odbor kluba zauzeo jasan stav da se moraju obezbjediti neophodna sredstva i uraditi sve što je potrebno kako bi se „Borac“ vratio u viši rang takmičenja.
Tako se u pripreme ušlo krajnje ozbiljno što je rezultiralo odličnim rezultatom u sezoni 2010./2011., u kojoj je „Borac“ zauzeo prvo mjesto na tabeli, i vratio se u treću ligu.
Kadetske i pionirske selekcije se kontinuirano takmiče u ligi mladih koju vodi Područni fudbalski savez Prijedor i u samom su vrhu, ali zbog finansijske situacije klub nije u mogućnosti da im omogući da igraju još kvalitetniju ligu.
Najveći problem, kao i većini sporskih klubova u Dubici, upravo predstavljaju finansije.
Prema Finansijskom izvještaju ukupni rashodi u 2010. godini su iznosili 29 hiljada 500 maraka, a sva sredstva su iz budžeta opštine.
U sezoni 2011./2012. fudbaleri „Borca“ su dosad odigrali 7 utakmica, ostvarene su 3 pobjede i 4 poraza i trenutno su na 10. mjestu na tabeli, ali se članovi upravnog odbora nadaju da će sa novim predsjednikom i uz zalaganje svih simpatizera sportskog kluba sa najdužom tradicijom u gradu , uskoro doći bolji rezultati i zasluženo mjesto među najboljim fudbalskim ekipama u Republici Srpskoj.
