Održana druga ovogodišnja akcija dobrovoljnog davanja krvi u Kozarskoj Dubici
Opštinska organizacija Crvenog krsta Kozarska Dubica organizovala je danas drugu ovogodišnju akciju dobrovoljnog davalaštva krvi.
Akcija je realizovana u saradnji sa transfuziološkim službama Gradiška i Prijedor, a okupila je veliki broj dobrovoljnih davalaca krvi koji su još jednom pokazali humanost i spremnost da pomognu onima kojima je krv neophodna u liječenju.
Sekretar OO CK Kozarska Dubica Goran Gajić rekao je da su Dubičani humani ljudi ne samo u davanju krvi, nego u svim drugim potrebama za naše stanovništvo.
Mišo Drljić, koji je do sada više od pedeset puta dobrovoljno darovao krv, istakao je da mu plaketa, koja mu je uručena kao znak priznanja za njegovu humanost mnogo znači. On je dodao da se darivanjem krvi može spasiti nečiji život, što predstavlja istinsku vrijednost ovog humanog čina.
Doktorica Tatjana Milešević-Babić iz Transfuziološke službe Gradiška izrazila je zadovoljstvo odzivom građana na akciju dobrovoljnog darivanja krvi. Istakla je da su ovakve akcije od izuzetnog značaja, jer osiguravaju dovoljne zalihe krvi koje su neophodne za liječenje pacijenata, posebno u situacijama teških saobraćajnih nezgoda i drugih hitnih stanja kada su potrebe za krvlju povećane.
Građani Kozarske Dubice su još jednom pokazali izuzetnu humanost da pomognu onima kojima je pomoć najpotrebnija.
V.Š.
















