PAS UGRIZAO PROLAZNIKA
Naime, prema informaciji koju smo dobili od portparola Stanice javne bezbjednosti Prijedor Marije Matić juče je oko 13 časova Policijskoj stanici Kozarska Dubica prijavljen slučaj da je u Trebinjskoj ulici pas vlasništvo S.K. ugrizao 18-estogodišnjeg Đ.B. za lijevu nadlakticu , nakon čega je mladiću pružena ljekarska pomoć u Domu zdravlja Kozarska Dubica.
Policijski službenici su po prijavi izašli na teren, te obavili razgovore sa vlasnikom psa koji je prihvatio odgovornost , te dobio prekršajni nalog za držanje opasnih životinja bez nadzora. Za ovaj prekršaj je , po Zakonu o javnom redu i miru, propisana novčana kazna od 300 maraka, kazala je Matićeva. I dok Dubičani s nestrpljenjem iščekuju rješavanje problema pasa lutalica , kao i pasa čiji neodgovorni vlasnici dopuštaju da bez nadzora lutaju ulicama, čopori životinja i dalje svakim danom ugrožavaju prolaznike i izazivaju strah u naseljima.
Samo u prošloj godini zabilježna su tri slučaja napada pasa lutalica na prolaznike, potvrđuju u Policijskoj stanici Kozarska Dubica, te navode da su juče nadležnom opštinskom odjeljenju uputili dopis u kome ih pozivaju da preduzemu mjere kako bi se psi uklonili sa ulica grada jer predstavljaju opasnost za prolaznike , ali i za nesmetano odvijanje saobraćaja na gradskim ulicama.