PETROVDAN U KOZARSKOJ DUBICI
U Crkvi svetih apostola Petra i Pavla, koja Petrovdan svetkuje kao svoju hramovnu slavu služena je sveta liturgija u prisustvu velikog broja Dubičana. Nakon liturgije i litije oko svetog hrama uslijedila je svečanost osvećenja slavskog kolača i koljiva.
Ovaj praznik svetkuje i Srpska demokratska stranka kao krsnu slavu.
Slavski obred, osvećenje slavskog kolača i koljiva u prisustvu članova opštinskog odbora SDS-a, predstavnika drugih političkih partija i gostiju obavio je paroh dubički Gojko Sliječević u prostorijama stranke,a sve prisutne je pozdravio i slavu čestitao predsjednik Opštinskog odbora SDS-a Darko Banjac.Petrovdan je krsna slava i brojnih dubičkih porodica, ali to vjerovatno neće biti prepreka da završnici petrovdanskih svečanosti u Kozarskoj Dubici, manifestaciji „Djeca su ukras svijeta“ i koncertu „Crvene jabuke“ večeras prisustvuje veliki broj stanovnika naše opštine.
