POČELA ŠKOLSKA 2010/2011. GODINA
Danas je u svim školama u Republici Srpskoj, pa tako i u Kozarskoj Dubici, počela nova školska godina.Početak školske godine spremno su dočekali u dubičkim školama koje će pohađati 2.336 učenika, 605 u Mješovitoj srednjoj školi Nikola Tesla i 1.731 u tri osnovne škole.
U Osnovnu školu «Vuk Karadžić» upisano je 82-oje učenika prvog razreda, u školu «Sveti Sava» 52, a Osnovnu školu « Majka Knežopoljka» pohađaće 35 prvačića.
Za prvačiće je i ove godine Ministarstvo prosvjete i kulture obezbijedilo besplatne udžbenike, a da bi đacima uljepšala prvi školski dan i susret sa školom, Opština Kozarska Dubica je darovala poklon pakete.
Direktor Osnovne škole «Sveti Sava» Čedomir Blagojević ističe da je nastavni kadar kompletan i da je sve spremno za ovu školsku godinu.
Učitelji se trude da prvi dan u školi za prvačiće bude radostan i zanimljiv, te da se kroz crtanje, pisanje i igru djeca druže i zabave kako bi im taj dan ostao u lijepom sjećanju.
U Mješovitoj srednjoj školi «Nikola Tesla» prvog školskog dana u učionice je ušlo i 170 učenika prvog razreda.
Direktorica ove škole Ljiljana Pupavac ističe da za sada sve ide po planu i da se nada da će tako biti tokom cijele godine.
Srednjoškolci su imali priliku da danas poslušaju i predavanje svjetskog putnika Ljubomira Gubića, koji im je govorio o svom putovanju na planinu Kilimandžaro.
On je istakao da mu predstavlja zadovoljstvo što ima priliku da u svom rodnom gradu o svojim doživljajima priča mladim ljudima.
U prvom polugodištu nastava će u svim osnovnim i srednjim školama trajati do 30. decembra, a u drugom od 24. januara do 17. juna, odnosno 3. juna za učenike devetog razreda i do 20. maja za maturante u srednjim školama.
