POČELA NOVA ŠKOLSKA GODINA

pocetak skole 7 01 09 2015Prvog dana škole posjetili su ih prvi ljudi opštine, uručili im prigodne poklone i poželjeli srećan početak školovanja.
Uspješnu školsku godinu svim dubičkim školarcima poželio je i prvačićima Osnovne škole “Sveti Sava” poklone uručio načelnik opštine Mile Zlojutro.
Sa najmlađim učenicima škole “Vuk Karadžić” družio se i poklone im uručio zamjenik načelnika Dragan Jaćimović , a poklone opštinske uprave prvacima škole “Majka Knežopoljka” podjelio je Miroslav Tica načelnik Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti.
pocetak skole jacim 01 09 2015Uz prigodne poklone opštinske administrativne službe, prvačići će dobiti i besplatne udžbenike, kao i njihove nešto starije kolege u drugom razredu.
Besplatne udžbenike kao i ranijih godina obezbijedila je Vlada Republike Srpske, a u našoj opštini besplatne udžbenike za predstojeću školsku godinu dobiće i osnovci iz romskih porodica, jer će opština i ove godine finansirati nabavku udžbenika za školarce iz romskih porodica,
pocetak skole 01 09 2015Prvi dan nove školske godine u svim dubičkim školama je protekao bez problema , jer kako direktori kažu proteklih mjeseci odrađene su sve pripreme , obezbjeđen nastavni kadar i osvježene učionice.
Međutim , ono što kvari radost početka nove nastavne godine je činjenica da se u svim školama u našoj opštini bilježi pad broja učenika, zbog čega je , posebno u srednjoškolskom centru, evidentan i višak nastavnog kadra.
S obzirom na to da gotovo trećina učenika u našoj opštini svakodnevno putuje za njih su obezbjeđene posebne đačke linije , koje saobraćaju na istim relacijama i po istom voznom redu kao i prošle godine.
pocetak skole 10 01 09 2015Đačke linije će voziti dok đaci idu u školu, a školskim kalendarom je predviđeno da danas započeta nastava u školskoj 2015./2016.godini traje do 17.juna.
Prvo polugodište završava 31.decembra, a u drugo školarci će da krenu 26.januara.
A svoj dio posla danas su uspješno odradili i dubički policajci koji su na prilazima ka školskim objektima regulisali saobraćaj i pozivali vozače na oprez, kao i članovi Auto-moto društva Kozarska Dubica koji su školarcima, njihovim roditeljima i vozačima dijelili letke o pravilima ponašanja u saobraćaju.