POLA VIJEKA OD MATURE PRVIH DUBIČKIH GIMNAZIJALACA

Već pri prvom susretu starih školskih kolega potekla su sjećanja, prvi maturanti gimnazije koja je tada nosila naziv „Mira Cikota“ prisjetili su se svojih nastavnika, maturske zabave, zgoda i nezgoda iz školskih dana.
Bivši gimnazijalac Milorad Nikolić je rekao da je u ovoj generaciji gimnaziju upisalo 120, a završilo 60 učenika u dva odjeljenja sa razrednicima Asimom Dizdarom i Biserkom Segedinac.
50 godina mature 25 05 2015Iako su se mnogi rasuli po svijetu, školovanje nastavili, radili i živjeli u drugim gradovima i zemljama, u penzionerskim danima sve češće se vraćaju u grad u kojem su proživjeli mladost, prve ljubavi, radosti i razočarenja.
Takva je i životna priča Boška Radunovića, koji kaže da se sve češće sjeća mladosti i njenih draži, školskih drugova i nestašluka.
Jelisavka Vujović, tada Blagojević je nakon završene gimnazije upisala i završila pravni fakultet, živi u Zagrebu gdje je zaradila i penziju u kojoj uživa već 15 godina,a rado se sjeća gimnazijskih dana i često dolazi u rodni kraj.
Pola vijeka od završenog ispita zrelosti prvi maturanti dubičke gimnazije proslavili su u restoranu „Sport“, družili se i prisjećali srednjoškolskih dana i na kraju rastali uz obećanje i želju da ih na sljedećem okupljanju bude više.