Praznici napunili kovid ambulante u Srpskoj
Novi soj virusa korona, kao i veći broj naših građana koji su iz inostranstva doputovali u Republiku Srpsku da proslave praznike, u posljednjih desetak dana doveo je do naglog rasta broja novozaraženih virusom korona.
Potvrdili su ovo u domovima zdravlja širom Srpske, gdje navode da je evidentno da se susrećemo s novim talasom pandemije.
Preporuka građanima je da im, pri pojavi prvih simptoma, kao što su blago povišena temperatura, blaga opšta slabost, kihanje, sekrecije iz nosa, prvi korak bude da uvedu simptomatsku terapiju, a to je mirovanje kod kuće, izolacija, uzimanje sredstava protiv temperature i bolova te vitamina. U slučaju da dođe do intenziviranja simptoma, odnosno ako je temperatura povišena duže od tri dana, ako osoba ima osjećaj kratkoće daha ili otežanog disanja, da se javi ljekarima i dođe na pregled.
Ne treba zaboraviti da u ovom zimskom periodu nije sve kovid infekcija te da postoje i uobičajene respiratorne infekcije.
