Predstavnici diplomatskog kora upoznali ljepote rijeke Vrbas

Ljepote rijeke Vrbas i prirodna bogatstva Banjaluke danas su upoznali predstavnici diplomatskog kora. U organizaciji Ambasade Slovenije u Bosni i Hercegovini održana je manifestacija “Diplomat 2026”, tokom koje su diplomate učestvovale u raftingu i upoznale se sa projektima zaštite prirode i održivog turizma.

Šum rijeke, brzaci i netaknuta priroda Vrbasa -u ovom su danas uživali ambasadori više zemalja. Manifestacija “Diplomat 2026” okupila je predstavnike diplomatskog kora, a cilj je promocija prirodnih ljepota Republike Srpske i značaja njihovog očuvanja.

– Mi nastavimo da radimo projekte javne diplomatije, što znači različite aktivnosti od skijanja do raftinga, jer baš kroz ove aktivnosti najbolje je poznavanje terena, kao i susreti i prava promocija – naveo je Damjan Sedar, ambasador Slovenije.

Osim adrenalinske vožnje, diplomate su imale priliku da se upoznaju i sa brojnim projektima u vezi sa zaštitom životne sredine, razvojem eko-turizma i očuvanjem Vrbasa, jednog od najznačajnijih prirodnih bogatstava ovog kraja.

– Vlada Švedske ima puno projekata za zaštitu prirode i to nastoje da rade svuda, ne samo u svojoj zemlji, nego u cijelom svijetu i BiH – izjavila je Helena Lagerl ambasadorka Švedske.

U Rafting klubu “Kanjon” kažu da kroz ovakve događaje žele da se cijeli svijet upozna sa prirodnim ljepotama Vrbasa, ali i da pošalju poruku o važnosti očuvanja životne sredine.

– Ovakvi događaji definitivno doprinose zaštiti rijeka,  na drugom mjestu je promocija naših rijeka i taj razvoj turizma po kojem smo izuzetno poznati. Diplomate su ljudi koji  u ovim državama imaju velike uticaje isto tako i u Bosni i Hercegovini i Republici Srpskoj – naveo je Aleksandar Pastir, vlasnik Rafting kluba” Kanjon”.

Rafting na Vrbasu godinama privlači turiste iz cijelog svijeta, a Banjaluka se sve više pozicionira kao jedna od najatraktivnijih destinacija za avanturistički turizam u regionu.

RTRS/M.B./