PROJEKAT “NARODNI HLJEB” NASTAVLJA SE I OVE GODINE
Dubičani iz socijalno ugroženih kategorija i u ovoj godini imaju mogućnost da osnovne životne namirnice, hljeb i brašno kupe po nižim cijenama.
Projekat opštinske administrativne službe, dubičkih pekara i mlinara pod nazivom «Narodni hljeb» realizovaće se i u 2012.-toj.
Distribuciju bonova korisnicima i dalje obavljaju Centar za socijalni rad i Udruženje penzionera.
U toku prošle godine u Centru sa socijalni rad pravo na ove subvencije imalo je u prosjeku 30 korisnika za hljeb i 186 korisnika brašna.
U Udruženju penzionera bonove za hljeb koristila su 54 korisnika, a bonove za brašno preuzimalo je oko stotinu penzionera sa najnižom penzijom.
U projektu učestvuju četiri pekare – Grandkomerc, Simil, Marić i Ekolajn i jedan mlin – Jelena, gdje korisnici projekta mogu kupovati hljeb po cijeni od 60 feninga, i brašno čiju cijenu za pakovanje od 25 kilograma opština subvencioniše u iznosu od 6 maraka po vreći.
Da podsjetimo, da je naša opština prva u Republici Srpskoj koja je pristupila realizaciji ovog projekta 2009.godine kako bi se socijalnim kategorijama pomoglo prevazilaženje ekonomske krize.
U budžetu opštine u prošloj godini za ovu namjenu bilo je izdvojeno 26 hiljada maraka.
