PROTEST POLJOPRIVREDNIKA

Radi se o poljoprivrednom zemljištu na području Dubičke ravni i mjesnih zajednica Klekovci, Sreflije i Bijakovac, koje je Komisija za koncesije Vlade Republike Srpske 2008. godine dodijelila koncesionarima “Prodeks agro” iz Topole i “Voćar komerc” iz Gradiške.

Predsjednik Udruženja poljoprivrednih proizvođača opštine Kozarska Dubica Milan Radulović rekao je da koncesionari uglavnom neobrađuju dodijeljeno zemljište, a u to se lično uvjerio i ministar Milovanović prilikom posjete ovim lokacijama prošle sedmice.
Poljoprivrednici su se juče najprije okupili na stočnoj pijaci, te se traktorima  provezli ulicama grada, a potom stacionirali na magistralnom putu Kozarska Dubica-Gradiška, na području Dubičke ravni, gdje će ostati dok resorno ministarstvo neponišti koncesije.
Jučerašnji protest prošao je mirno i bez incidenata, a poljoprivrednici najavljuju i radikalnije poteze poput blokade magistralnog puta, ukoliko se resorno ministarstvo ogluši na njihove zahtjeve.