PROTESTIMA TRAŽE PONIŠTENJE KONCESIJA

Ministarstvo poljoprivrede ,šumarstava i vodoprivrede Republike Srpske je 2007. i 2008.godine više od hiljadu hektara obradivog zemljišta u Kozarskoj Dubici dalo u koncesiju korisnicima iz drugih opština i od tada zahtjevi dubičkih poljoprivrednika i opštinskih vlasti za vraćanjem te zemlje Dubičanima  ne prestaju.
Dok dubički poljoprivrednici vape za novim hektarima, koncesionari „Prodeks agro“ iz Topole i „Voćar komerc“ iz Gradiške čak i ne obrađuju dodijeljene površine, kaže Dragan Glavaš sekretar Udruženja poljoprivrednih proizvođača opštine Kozarska Dubica .
Tek ovih dana stižu reakcije iz resornog ministarstva.Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Miroslav Milovanović je bio u Kozarskoj Dubici, razgovarao sa poljoprivrednicima i načelnikom opštine, te obišao površine date u koncesiju i sam se uvjerio u kazivanja dubičkih poljoprivrednika i nemarnost koncesionara. Ministar je obećao i da će učiniti sve da se problem dubičkih poljoprivrednika  riješi.
Poljoprivrednici Kozarske Dubice više ne mogu da čekaju, jer  se rješavanje ovog problema odužilo. Već četiri godine  činimo sve kako bi odgovorne uvjerili da smo u pravu , kazao je Glavaš i najavio proteste koji će biti održani u nedjelju.
Okupljanje je zakazano za 13 časova  na stočnoj pijaci , a kolona traktora će potom proći dubičkim ulicama i zaustaviti se na magistralnom putu za Gradišku. Svi tehnički detalji oko organizacije  mirnog protesta dogovoreni su sa Upravom policije Republike Srpske i Policijske stanice Kozarska Dubica, kažu u Udruženju poljoprivrednih proizvođača opštine Kozarska Dubica.