“KOMUNALAC” DOBIO 30 000 MARAKA
Preduzeće “Komunalac” iz Kozarske Dubice dobilo je 30 000 maraka nepovratnih namjenskih sredstava koja će biti utrošena za uređenje divljih deponija i nabavku kombinovanog vozila koje će služiti za ovu namjenu. Direktor preduzeća Božo Babić precizirao je da je 10 000 maraka obezbijedio Zavod za zaštitu životne sredine, a 20 000 maraka Ministrastvo za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo. “Sredstva koja smo dobili od Zavoda za zaštitu životne sredine biće utrošena za sanaciju divljih deponija, a u ukupnoj vrijednosti projekta sa 20 odsto učestvuje Komunalac. Sredstva koje je obezbijedilo Ministarstvo za poljoprivredu biće utrošena za nabavku kombinovanog vozila koje će služiti za utovar, kopanje i grtanje snijega”, rekao je Babić i dodao da preduzeće u nabavci vozila učestvuje sa 50 odsto sredstava. On je istakao da će se na ovaj način napraviti znatne uštede za preduzeće. “Evidentan problem pretovara smeća i sanacije divljih deponija iziskivao je angažovanje trećeg lica, a time i dodatne troškove koji će sada biti prevaziđeni”, rekao je Babić.
