“KRALJEVSKI FESTIVAL”
Poslije „Medvjedove ženidbe“ , „Bukvara dječijih prava“ i „Zbrkane bajke“, učenici petog razreda osnovnih škola „Vuk Karadžić“ i „Sveti Sava“ pripremili su i dubičkoj publici prikazali predstavu rađenu po tekstu pjesnika i dramaturga Tode Nikoletića, u režiji Gordane Batić glumice Dramskog studija“Artist“.
Malim glumcima su u pripremama i ovog puta pomogli zaposleni u Narodnoj biblioteci, scenografiju su radili zajedno sa Rankom Komadinom, za organizaciju je bila zadužena Nada Kovačević,a vođa projekta bila je direktor biblioteke Milena Stanić.
Premijerno za učenike Osnovne škole „Vuk Karadžić“ predstava je prikazana u ponedjeljak . Juče su je vidjeli i oduševljeno prihvatili učenici škola „Sveti Sava“ i „Majka Knežopoljka“, kao i autor Tode Nikoletić.Sa malim glumcima i njihovim drugarima ovaj književnik se družio i svoju poeziju kazivao sinoć u velikoj skupštinskoj sali.
Svoj put ka publici predstava nastavlja večeras kada će priliku da je pogledaju imati svi zainteresovani Dubičani, a već sutra dubički osnovaci će sa ovom predstavom gostovati u Kostajnici .
„Kraljevski festival“ je jedna vesela igra za djecu , priča o smiješnom kralju koji je odlučio da na svom dvoru organizuje festival u pjevanju.
