“ZIMSKI SUSRETI” U MEĐEĐI
U Kozarskoj Dubici su počeli “Zimski susreti”, manifestacija u okviru koje će u 16 mjesnih zajednica na području opštine biti izveden bogat kulturno-zabavni program.Pod pokroviteljstvom opštine, „Zimske susrete“ organizuju Centar za informisanje i kulturu i Srpsko prosvjetno i kulturno društvo „Prosvjeta”, a manifestaciju je sinoć u Domu kulture u Međeđi otvorio načelnik opštine Nino Jauz.
On je rekao da je ova manifestacija rezultat zajedničkog rada kulturnih organizacija u Kozarskoj Dubici i naglasio da se rijetko koja opština može pohvaliti ovakvim projektom.
Organizator kulturnih aktivnosti u Centru za informisanje i kulturu Nada Markuc-Ranilović je kazala da je cilj manifestacije oživljavanje kulturnog života sela u zimskim danima i naglasila da Kozarska Dubica odavno nije njegovala ovakvu kulturnu baštinu.
„Zimski susreti“ se održavaju deveti put , treću godinu zaredom,a na radost svojih članova Kulturno-umjetničko društvo „Mladost“ iz Međeđe od početka je uključeno u projekat.
Manifestaciju su svesrdno podržali i mještani Međeđe , te istakli da su slične zabave po mjesnim domovima nekada bile dio tradicije ovog kraja.
U mjesnom domu u Međeđi sinoć je bilo veselo, po već provjerenom receptu, sve je počelo pjesmom, nastavilo se folklorom,a potom začinilo humorom.
„Zimski susreti“ se nastavljaju sutra u Bačvanima,a u subotu će biti održani u Jošiku. Do kraja februara mještane dubičkih mjesnih zajednica zabavljaće glumci-amateri Dramskog studija „Artist“, folklorne sekcije KUD-a „Mladost“ i „Une“, ojkačke grupe „Srce Knešpolja“ i „Kozara“, KUD „Knešpolje“, pjevači amateri i Dub bend.
