REZULTATI FUDBALSKIH UTAKMICA – VIKEND 16.-17. MAJ
Osvajanjem vrlo važnog boda “Borac” se učvrstio u sredini tabele, sada je 8-mi sa 31-nim bodom, a u narednom kolu igraju na gostovanju u Modriči.
Ono što je zanimljivo na tabeli Druge lige RS je da, tri kola prije kraja prvenstva, 8 ekipa ,od petog do 12 mjesta, ima skoro podjednak broj bodova, tako da je svaki bod presudan za konačan plasman.
………………….
OFK „Ravan“ je u utakmici 27.kola Regionalne lige RS – grupa Zapad u subotu na gostovanju u Hambarinama sa 3-4 slavio protiv „Brda“.
Za ekipu “Ravni” Stefan Marinković je postigao dva pogotka, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Bojan Utješinovic i Nebojša Blagojević.
Ova utakmica je za Ravljanje bila od presudnog značaja za opstanak u ligi, u slučaju poraza ispadanje bi bilo neminovnost.
Već u srijedu “Ravan” igra zaostalu utakmicu 25. kola u Prijedoru protiv ekipe “FSA”, a u subotu od 17 časova na svom terenu u redovnom 28. kolu dočekuje “Dubrave”.
Ravljani su na 12 poziciji na tabeli i svaki naredni bod je garant za opstanak u ligi.
………………….
„Knežopoljac“ je u nedjelju u 20.kolu Područne lige Prijedor sa 2-0 poražen u Vodičevu gdje ih je dočekala ekipa „Plamen“.
Pobjedom je ekipa iz Vodičeva prestigla Knežičane na tabeli, i preuzela šestu poziciju.
Knežičani su već u prethodnim kolima obezbjedili opstanak u ligi, a u narednom, pretposljednjem kolu dočekuju 2Gomjenicu” iz Prijedora.
………………….
Ekipa RTV KD je proteklog vikenda pratila zanimljiv rasplet u susretima 16. kola Pete lige Područnog fudbalskog saveza Prijedor.
Upravo se u ovom kolu odlučivalo o šampionu lige, a igrana su dva derbija.
Gradski derbi u nedjelju u Drakseniću igrali su „Omladinac“ i „Moštanica“,, a “Omladinac” je Slavio sa 2-1.
Iako je “Moštanica” zbog povreda bila desetkovana i morala da nastupi sa 10 igrača, pružili du dobar otpor aktuelnom vicešampionu.
Prvo poluvrijeme je pripalo igračima “Omladinca”, konstantno su napadali, a gosti su tražili priliku iz kontre i polukontre.
Ipak, “Omladinac” uspijeva u dva navrata da probije odbranu i povede sa 2-0 golovima Miroslava Zgodića.
Ovim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.
U drugom poluvremenu gledao se sličan fudbal, domaći su napadali, a gosti vrebali svoju priliku. Ta se prilika ukazala desetak minuta nakon početka drugog poluvremena kada je brzonogi Amir Bilajac povukao lotu po lijevoj strani, snažno šutnuo sa 30-tak metara, a lopta je iznenadila golmana Ćibića koji je izašao na peterac i ne stiže da skrene loptu van okvira gola, te evro golom “Moštanica” smanjuje rezultat na 2-1.
Do kraja utakmice igrači “Omladinca” su pokušavali da povećaju rezultat, a posebno se trudio kapiten Rajko Jajčanin, ali je uprkos svemu golman “Moštanice”
Jovica Šuman, predsjednik “Omladinca” ističe da je ostvaren ovogodišnji cilj, osvajanjem drugog mjesta su obezbjedili plasman u viši rang.
Trener FK “Moštanica” Željo Lukač naglašava da je zadovoljan igrom i zalaganjem njegove ekipe.
……………………
U drugom derbiju kola „Radnik“ je na terenu u Međeđi izgubio od lidera „Partizana“ iz Kostajnice sa 1-4.
Pobjedom su Kostajničani dva kola prije kraja osigurali 5 bodova prednosti nad ekipom iz Draksenića i već je izvjesno da će odnijeti titulu šampiona lige.
U prvom poluvremenu “Radnik” i “Partizan” su odigrali prilično izjednačen susret.
“Radnik” je u 30-tom minutu utakmice imao i dosuđen jedanaesterac pri rezultatu 0-0, Boris Kotur je slabo šutnuo a golman odlično reagovao i sačuvao mrežu.
U narednih 5 minuta je uslijedila kazna, “Partizan” pogađa za 0-1.
U drugom poluvremenu ekipa iz Kostajnice je postigla još tri gola, a “Radnik” je samo uspio da umanji poraz pogotkom Elvisa Osmančevića.
Na tabeli prvi je “Partizan” sa 45, drugi “Omladinac” sa 40, “Radnik” je treći sa 26, a “Moštanica” sedma sa 19 bodova.
U narednom kolu“Omladinac” ide u Oštru Luku “Podgrmeču” , “Radnik” je domaćin “Rasavcima” , a na Hadžibairu se sastaju “Moštanica” i “Svodna”.
Sve utakmice se igraju u nedelju u 17 časova.
