SAOBRAĆAJ I VRIJEME
Kozarska Dubica je osvanula pod snježnim pokrivačem, koji je još jutros u selima pod Kozarom i Prosarom , a oko podne i u gradu dosegao visinu od 10 centimetara .Mašine zimske službe su aktivirane u prijepodnevnim časovima, a snijeg će se tokom dana uklanjati sa lokalnih puteva i gradskih saobraćajnica.
U poslijepodnevnim časovima danas, eventualno sutra ujutro abrazivnim materijalom i solju posipaćemo lokalne puteve i gradske saobraćajnice, i to po prioritetu ,kazao je Ranko Reljić zadužen za rad zimske službe u Odjeljenju za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove opštine Kozarska Dubica.
Za rad zimske službe opštinska administrativna služba je ove sezone u budžetu planirala sredstva u iznosu 87 hiljada maraka,a za održavanje saobraćajnica u zimskom periodu u Kozarskoj Dubici zadužena su preduzeća „Komunalac“ i „MR Slijepčević“.
“Komunalac” održava 80-ak gradskih ulica u dužini od 43 kilometra , 30-ak kilometara trotoara i parking prostore, a preduzeće “MR Slijepčević” u zimskom periodu brine o prohodnosti oko 250 kilometara lokalnih i nekategorisanih puteva na području opštine.
Iz Komunalne policije podsjećaju građane,vlasnike poslovnih objekata , ali i fizička lica da su u skladu sa opštinskom Odlukom o komunalnom redu dužni da snijeg i led uklanjaju ispred svojih lokala i stambenih objekata , kako ispred ulaza ,tako i sa trotoara u dužini objekta.
Za one koji se ne budu pridržavali ove odluke predviđene su visoke novčane kazne, a kazne očekuju i nesavjesne vozače čija vozila parkirana na kolovozu ometaju rad mašina zimske službe.
Zbog snježnih padavina saobraćaj se odvija usporeno. Poledice na putevima nema ,ali ima ugaženog snijega ,pa se vozačima preporučuje oprez pri vožnji i obavezno posjedovanje zimske opreme na vozilima.
