Savković: Želimo iskoristiti sve mogućnosti prekogranične saradnje
Načelnik opštine Kozarska Dubica Igor Savković danas je sa saradnicima boravio u službenoj posjeti Opštini Hrvatska Dubica, gdje se sastao sa načelnicom Ružicom Karagić.
Tokom sastanka razgovarano je o nastavku i unapređenju prekogranične saradnje, kao i o mogućnostima zajedničkog apliciranja na projekte Evropske unije s ciljem povlačenja što više sredstava koja bi doprinijela razvoju obje lokalne zajednice. Ovom prilikom potvrđeno je, da nakon obostrane inicijative, kreće uređenje mosta na rijeci Uni, koji spaja dvije Dubice.
Savković je istakao da Kozarska Dubica i Hrvatska Dubica imaju dugu tradiciju dobre saradnje, te da postoji obostrana spremnost da se ona dodatno unaprijedi kroz konkretne projekte.
„Sa načelnicom Karagić razgovarali smo o budućim zajedničkim aktivnostima i projektima koji bi bili od koristi građanima sa obje strane granice. Naš cilj je da kroz programe prekogranične saradnje obezbijedimo sredstva za realizaciju razvojnih projekata, unaprijedimo infrastrukturu i dodatno povežemo naše opštine. Posebno me raduje što ćemo uskoro krenuti u uređenje mosta koji povezuje Kozarsku i Hrvatsku Dubicu, jer je riječ o važnom simbolu povezanosti naših sredina, ali i značajnoj saobraćajnoj vezi za naše građane“, rekao je Savković.
On je naglasio da su obje opštine geografski dobro pozicionirane i da upravo zbog toga imaju značajan potencijal za realizaciju zajedničkih projekata u oblastima infrastrukture, turizma, kulture i zaštite životne sredine.
Sagovornici su ocijenili da je dobijanje stalnog međunarodnog statusa graničnog prelaza dodatna prilika za jačanje saradnje i stvaranje novih razvojnih mogućnosti za stanovnike pograničnog područja.
U sastavu delegacije opštine Kozarska Dubica bili su šef Kabineta načelnika Irena Knežević i direktor Razvojne agencije opštine Kozarska Dubica Tamara Bačić.
D.K.

