SENIORI KOZARE PORAŽENI, OMLADINCI SLAVILI, POBJEDE RUKOMETAŠICA U DERBIJIMA

Najbolji strijelac sa 5 pogodaka za dubičku ekipu bio je Ognjen Banjac, Danijel Mijatović je dao 4, Marko Stanić i Stefan Stančić po 3, Dragoslav Slijepac i Milan Miljuš po 2, Aleksandar Mijić 1, a solidnu partiju pružio je i golman Dejan Bižić.
Ovim porazom Dubičani su doveli u pitanje opstanak na drugoj poziciji prvoligaške tabele.
„Kozara Mlijekoprodukt“ već u srijedu od 19 časova na gostovanju u Čelincu igra susret Kupa RS, a u subotu od 20 časova pred svojom publikom igra derbi 20-tog kola Prve lige RS protiv prvoplasirane „Drine“ iz Zvornika.
 
Omladinci “Kozare Mlijekoprodukt”, uzrasta 2000. godište i mlađi, su u nedjelju igrali prijateljsku utakmicu protiv “Kozare” iz Gradiške, u kojoj su slavili sa 25-11.
Strijelci za domaćina su bili: Miloš Kos 8, Mirko Dugajlić 5, Djordje Mirnić i Denis Odobašić po 3 pogodka, Aleksej Petković i Dejan Mioković po 2, te Bojan Škarić i Luka Zec po jedan pogodak.
Pred sam kraj mjeseca maja, ove momke očekuje finalni dio prvenstva za omladince
…………………
Rukometašice „Knežopoljke“, koje trenutno zauzimaju drugu poziciju na prvoligaškoj tabeli, su u subotu u Kozarskoj Dubici u derbi susretu 14. kola slavile protiv prvoplasirane Rogatice sa 33-28.
Iako su gošće prije početka susreta nosile epitet favorita kao jedine neporažene u sezoni, stanje na terenu je pokazalo nešto sasvim drugo.
Od samog starta utakmice „Knežopoljka“ je pokazivala da je kvalitetnija ekipa, čvrsto su se postavljale u odbrani, a još učinkovitije su bile u napadu.
Jedini trenutak kada su gošće bile blizu izjednačenja bio je kraj prvog poluvremena koje je završeno sa 15-14.
U drugom poluvremenu Dubičanke ubacuju u brzinu više i već nakon 15 minuta prvi put odlaze na osam golova prednosti pri rezultatu 27-19.
U tom maniru su i završile susret, održavajući stečenu prednost do konačnih 33-28.
Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi bila je Bojana Bižić sa 7 pogodaka, Bojana Rodić i Lena Kovačević su dale po 6, Marija Dragić 5, Vedrana Mihaljević 4, Jovana Radić i Ana Đenadija po 2, te Mira Jošanović 1.
U narednom kolu „Knežopoljka“ u subotu u 19 časova igra na gostovanju protiv Broda.
……………………
Sličan derbi su igrale i drugoligašice.
Prvoplasirana “Dubica” je u subotu na svom terenu pobjedila drugoplasiranu “Miru 2” iz Prijedora sa 37-31, čime su potvrdile titulu prvaka Druge lige RS.
Ovaj susret dvije prvoplasirane ekipe je u potpunosti pripao Dubičankama. Nerješeno je bilo samo na samom početku 1:1 i onda do kraja je ekipa „Dubice“ imala prednost, koja je na poluvremenu iznosila 11 golova, 21:10. U drugom poluvremenu nešto lakša i opuštenija igra gdje su i rezervne igračice dobile šansu. Ponovo je najefikasnija bila najbolji strijelac lige Jovana Ilić sa 16 , a posebno se istaknule i Maja Tufegdžija sa 6 i Dragana Kremenović sa 3 gola i odličnom igrom u odbrani. „Dubici“ su ostale još dvije utakmice do kraja sezone protiv ekipa „Srbac“ i „Una DSW“ , a obzirom da imaju 7 bodova više od Prijedorčanki, već se može reći da su obezbjedile ulazak u Prvu ligu Republike Srpske.
…………………………………..
Protiv „Mire 2“e već sutradan na gostovanju je trebala da igra i druga dubička drugoligaška ekipa “Una DSW”, ali je ovaj susret odgođen do narednog vikenda.