SNJEŽNE PADAVINE AKTIVIRALE ZIMSKU SLUŽBU
Kozarska Dubica je kao i većina gradova u Republici Srpskoj jutros osvanula pod snježnim pokrivačem.Zimska služba je preventivno djelovala sinoć i to na lokalnim putevima sa autobuskim saobraćajem na kojima je posipana so, a oko 11 časova danas aktivirane su i mašine.U to vrijeme visina snježnog pokrivača je u dubičkim selima već dosegla 15, a u gradu 10-ak centimetara.
Tokom dana očistiće se i solju posuti asfaltirani putevi na seoskom području opštine i gradske ulice prvog i drugog prioriteta, kazao je Ranko Reljić nadzorni organ na poslovima zimske službe u opštinskom Odjeljenju za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove.
U preduzećima “Komunalac” i “MR Slijepčević”, zaduženim za održavanje prohodnosti gradskih, lokalnih i nekategorisanih puteva na području opštine, raspolažu sa dovoljno mašina i ljudstva ,a nabavili su i potrebne količine soli,te abrazivnog materijala.
“Komunalac” je nabavio 25 tona soli za posipanje saobraćajnica, a održava 80-ak gradskih ulica u dužini od 43 kilometra , 30-ak kilometara trotoara i parking prostore.
“MR Slijepčević” raspolaže sa 33 tone soli i 180 tona abrazivnog materijala, a u zimskom periodu brine o prohodnosti oko 250 kilometara lokalnih i nekategorisanih puteva na području opštine.
Za rad zimske službe opštinska administrativna služba je ove sezone u budžetu planirala sredstva u iznosu 87 hiljada maraka.
Iz Komunalne policije podsjećaju građane,vlasnike poslovnih objekata , ali i fizička lica da su u skladu sa opštinskom Odlukom o komunalnom redu dužni da snijeg i led uklanjaju ispred svojih lokala i stambenih objekata , kako ispred ulaza ,tako i sa trotoara u dužini objekta.Za one koji se ne budu pridržavali ove odluke predviđene su visoke novčane kazne.
Zbog snježnih padavina saobraćaj se odvija otežano i usporeno. Poledice na putevima nema ,ali ima ugaženog snijega ,pa se vozačima preporučuje oprez pri vožnji i obavezno posjedovanje zimske opreme na vozilima.
