SPORAZUM OPŠTINE I UG”DON”

don 2 08 11 2011Danas je u našoj opštini potpisan sporazum između opštine Kozarska Dubica, Udruženja građana «Don» iz Prijedora i mjesnih zajednica Jošik i Bjelajci o saradnji i realizaciji projekta pod nazivom «Aktivizam mladih za bolji proces pomirenja u ruralnim , multietničkim zajednicama».

Murisa Marić, izvršni direktor Don-a tom prilikom je istakla da je opština Kozarska Dubica prepoznala potrebu da nastavi dobru saradnju sa  Don-om poslije nekoliko godina i javila se na poziv, pa je pored opština Prijedor , Bosanski Petrovac i Sanski Most izabrana za realizaciju pomenutog projekta. Kozarska Dubica je tako prva opština u kojoj smo potpisali ovaj sporazum, kazala je direktorica Don-a.
Mjesne zajednice će kroz ovaj projekat dobiti lokalni Akcioni plan razvoja za period od tri godine, a obučiće se članovi savjeta mjesnih zajednica da prepoznaju prioritete i odrede projekte za svaku godinu, tako da u suštini vraćamo povjerenje građana u rad mjesne zajednice, rekla je Murisa Marić.Ona je rekla da će za mjesne zajednice  biti izdvojeno po 1.000 dolara, a koji će se projekti raditi odlučiće građani, dok će savjet mjesne zajednice samo inicirati projekte.
Opština Kozarska Dubica daće svoj doprinos realizaciji ovog projekta tako što će , pored praćenja izvršenja dogovorenih akcija, u saradnji sa donatorima obezbjediti  novčani iznos u visini od najmanje 300 dolara.
Ovim projektom povećaće se društvena angažovanost mladih  u ruralnim sredinama i otvoriti mogućnost za njihovo ravnopravno učešće u donošenju odluka i razvoju opštine.