Šesnaesta “Konferencija beba” okupila veliki broj mališana
Danas su na platou ispred opštine u Kozarskoj Dubici riječ imali najmlađi stanovnici našeg grada, koji su u pratnji roditelja došli na 16. po redu „Konferenciju beba“.
Za najslađu manifestaciju koja slavi život, roditeljstvo i porodične vrijednosti ovog puta je prijavljeno 30 beba. Organizator je Opština Kozarska Dubica u saradnji sa Centrom za informisanje i kulturu, uz podršku Ministarstva porodice, omladine i sporta Republike Srpske.
Manifestaciju je zvanično otvorio načelnik opštine Igor Savković, koji je obradovan prisustvom brojnih mališana, pozdravio najmlađe Dubičane i njihove roditelje.
„Konferencija beba je jedna od najljepših manifestacija u našem gradu, jer je posvećena upravo našim najmlađim sugrađanima. Svaka rođena beba u našoj opštini daje nam nadu i vjeru da ćemo zajedno graditi zajednicu u kojoj će mladi ljudi željeti da žive i zasnivaju svoje porodice“, naveo je Savković.
On je čestitao svim roditeljima na najvažnijoj životnoj ulozi, a najmlađim Dubičanima poželio srećno i zdravo djetinjstvo.
Od ukupno 30 prijavljenih, u tročlano Predsjedništvo beba izabrani su Momčilo Jeličić, kao beba sa najviše braće i sestara, Ilijana Pejić kao najstarija beba, dok su najmlađe bebe jutros rođene sestre Helena i Atina Šuvak.
Ponosni otac tek rođenih djevojčica, Miloš, sa novinarima je podijelio radost zbog ženskog pojačanja u porodici, a zahvalio je i opštini na organizaciji ovakvih manifestacija, koje veličaju porodicu.
Majka najstarije bebe Ilijane, Svjetlana Liščinski, rekla je da se nagradi posebno raduju jer im je ona danas stigla kao rođendanski poklon.
Otac bebe sa najviše braće i sestara, Srđan Jeličić, rekao je da bi svaka porodica trebala imati bar troje djece, jer je to najveća radost i privilegija.
U sklopu manifestacije održano je i zabavno takmičenje u puzanju, a najbržom bebom proglašen je Miloš Stolić.
Vrijedne nagrade, poklone Ministarstva, porodice, omladine i sporta bebama i njihovim roditeljima uručili su načelnik opštine Igor Savković, zamjenik načelnika Marko Tankosić, načelnik Odjeljenja za opštu upravu i boračko – invalidsku zaštitu Goran Dragaš i v.d. direktora „Centra za informisanje i kulturu“ Dijana Kondić.
Značaj porodice u svom obraćanju istakla je narodni poslanik Bobana Marelj.koja je potvrdila da je Vlada već donijela niz mjera u pravcu jačanja porodice kao temelja društva u cjelini, a da će u tom pravcu djelovati i u narednom periodu.
„Ovo je zasigurno jedna od najljepših manifestacija koje se dešavaju u našem gradu, svi znamo šta znače djeca i porodica za naše društvo, i treba svi da damo svoj doprinos“, rekla je Mareljeva.
Prema njenim riječima, Vlada i Narodna skupština već su donijele niz mjera u pravcu jačanja porodice kao temelja društva u cjelini, a u tom pravcu djelovaće i u narednom periodu.
„Jedna od značajnih mjera je ta da smo povećali materinski dodatak, a ovom prilikom želim da naglasim da ćemo nastaviti da radimo. Djeca nisu statistika i moramo da se borimo za ono što nam je najznačajnije“, poručila je Mareljeva.
Zadovoljstvo ulogom suorganizatora u realizaciji ove značajne manifestacije, ali i niza onih koje samostalno u cijelosti organizuje „Centar za informisanje i kulturu“, istakla je v.d. direktora, Dijana Kondić.
„Mi, kao opštinsko preduzeće čija je primarna djelatnost informisanje, zaduženi smo i za organizaciju većine kulturnih događaja u Kozarskoj Dubici, a ovom prilikom smo suorganizatori i ponosni smo što smo dio upravo ovog tima 16. put“, kazala je Kondićeva.
Ona je naglasila da je opština Kozarska Dubica nizom odluka i mjera dokazala da prioritet daje jačanju porodice kao temelja društva.
„Jedna od mjera je svakako uvođenje neradne nedjelje, kako bi građani bar jedan dan u sedmici provodili sa svojim porodicama. Obezbijeđeni su i zdravi obroci za najmlađe, a kroz organizaciju ovakvih manifestacija i raznih kulturnih i sportskih sadržaja omogućujemo djeci zdravo odrastanje“, poručila je Kondićeva.
Najslađem kulturnom događaju u gradu prisustvovali su i mališani vrtića „Pčelica“, koji su sa ostatkom vojske naših malih sugrađana uživali uz zanimljive animatore, šarene balone i vesele dječije pjesme.
Šesnaestoj „Konferenciji beba“ prisustvovali su i narodni poslanik Dragan Brdar, predsjednik Skupštine opštine Miloš Banjac, šef kabineta načelnika opštine Irena Knežević, te načelnici opštinskih odjeljenja.
„Konferencija beba“ tradicionalna je manifestacija koja se ove godine održava pod sloganom „Ljepša Srpska – brojnija Srpska“ i za cilj ima promovisanje nataliteta i porodičnih vrijednosti.
M.B.








































































































