U PROCESU LEGALIZACIJE JOŠ 40 BESPRAVNO IZGRAĐENIH OBJEKATA
„Od 2013. godine u Kozarskoj Dubici je riješeno oko 300 zahtjeva. Osobe koje nisu podnijele zahtjev do 24. maja nisu u procesu legalizacije, jer je tada bio krajnji rok. Konačan stav o produženju roka daće Narodna Skupština Republike Srpske u narednom periodu“, pojasnio je Stevanović.
Prema podacima Ministarstva za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske procjenjuje se da u Srpskoj postoji oko 85. 000 bespravno sagrađenih objekata. Najviše ih je u Banjaluci, a prema procjeni Odjeljenja za prostorno uređenje u Kozarskoj Dubici ima oko 4000 objekata za legalizaciju.
