USPJEH DUBIČKIH SREDNJOŠKOLACA

Norveška organizacija „Business Innovation Programs“ organizator je Sajma koji je uz učešće 104 omladinske kompanije iz BiH održan 3.aprila u banjalučkoj Tehničkoj školi.
Kompaniju, čiji je proizvod nagrađen sa pet MP3 plejera i isto toliko zvučnika, oformile su Dušica Gligić, Brankica Kondić i Isidora Ranilović.
Iako su po prvi put učestvovali na ovom sajmu, uspjeh dubičkih srednjoškolaca-preduzetnika je rezultat višegodišnjeg rada u „Poslovnom klubu“ koji je formiran još 2006.godine u saradnji sa Lokalnom agencijom za razvoj, istakla je profesor ekonomske grupe predmeta i voditelj ove sekcije Dragica Kordanović.
srednja skola biznis3Osim „Kiki-krema“, kompanije čiji je puter od kikirikija prvonagrađeni proizvod na desetom Sajmu omladinskog preduzetništva, Mješovita srednja škola „Nikola Tesla“ se predstavila sa još tri kompanije, „Dub-pak“, „Stevija“ i „Svijet mode“ koje su imale zapažen nastup.
Višemjesečni trud se isplatio, dubički srednjoškolci su još jednom pokazali da hoće i znaju da uče, da stiču nova saznanja i uspješno ih primjenjuju u praksi.