VIDOVDANSKI KARATE KUP
U organizaciji Karate kluba «Knešpolje « ,a pod pokroviteljstvom Opštine u subotu je održan tradicionalni osamnaesti po redu „Vidovdanski karate kup Kozarska Dubica 2010“.
Ovog puta turnir je okupio 245 takmičara iz 17 klubova iz Srbije, Federacije BiH i Republike Srpske, a otvorio ga je načelnik opštine Nino Jauz.
Sa 81 osvojenim bodom i 32 medalje „Knešpolje“ je u generalnom plasmanu zauzelo prvo mjesto ispred drugoplasirane „Sloge HEMOFARM“ iz Doboja,treći su karatisti novigradske ekipe „Rajko Crnobrnja-Gligo“,a četvrto mjesto zauzeo je „Polet“ iz Broda.
Kako dubički karatisti uvijek drže do fer-pleja prelazni vidovdanski pehar nisu zadržali, nego su ga ustupili drugoplasiranoj ekipi na turniru, Karate klubu „Sloga HEMOFARM“.
Proglašeni su i najuspješni u pojedinačnoj konkurenciji.Kod takmičarki ova laskava titula pripala je karatiskinji „Knešpolja“ Dajani Batić koja je osvojila 5 medalja, po dvije zlatne i srebrne,te jednu bronzanu.
U muškoj konkurenciji najuspješniji je bio Đorđe Nikolić iz Karate kluba „Bušido“ iz Banjaluke sa osvojene četiri zlatne medalje.
Delegat takmičenja bio je Dubičanin Mladen Gvozden,a vrhovni sudija Vlado Đukić iz Doboja.
Pobjedom u generalnom plasmanu dubički karatisti su na najbolji mogući način obilježili punoljetstvo “Vidovdanskog karate kupa”, turnira kojem su domaćini već 18 godina.
